مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
راهنمای انتخاب راکت
 

راهنمایی جهت انتخاب راکت

  در وب سایت حاضر سعی شده تا محصولاتی برای باز دیدکنندگان محترم قرار داده شود که در بازار ایران موجود است و وارد کنندگان مارکهای معتبر دنیا این محصولات را پشتیبانی می کنند. به همین دلایل امکان دارد شما تعدادی از محصولات را در اینترنت پیدا کنید که در این سایت وجود ندارد این نشان دهنده این است که محصول مورد مورد نظر یا وارد ایران نمی شود و یا هنوز وارد بازار نشده است و در حال حاضر در بازار ایران موجود نمی باشد .همچنین مارکهای دیگری نیز امکان دارد در ایران موجود باشد اما به دلیل کم بودن محبوبیت آنها و نیز پایین بودن کیفیت آن محصولات در این سایت نشان داده نمی شوند.

در قسمت محصولات چوب راکت محصولات مختلف از شرکت های معتبر وجود دارد و شما با اصطلاحات زیر برخورد می نمایید.

 

{C}

  نوع (کربن دار،بدون کربن): همان طور که مستحضرید با پیشرفت تکنولوژی و افزوده شدن لایه های کربن به چوب،باعث افزایش سرعت ،شتاب اولیه و احساس راکت شده و به همین دلیل چوبهای راکت به دو دسته کلی کربن دار و بدون کربن تقسیم می شود .البته با پیشرفت روز افزون تکنولوژی مواد دیگری مانند شیشه-فایبر گلاس و تکسالیوم  نیز به چوبها اضافه شدن اما در حالت کلی به دو دسته کربن دار بدون کربن تقسیم بندی می شوند.یکی از مباحث پیچیده و بسیار پیشرفته نوع لایه های چوب (سفت،تقریبا سفت،سرعتی نرم،کنترلی نرم،نرم)است. تنیس روی میز دنیا در زمینه تولید محصولات ،نحوه ترکیب کردن و استفاده از مواد مختلف به صورت لایه های نازک در ساختار چوب راکت می باشد.همان طور که در جدول زیر مشاهده می نمایید .

 

 

(شکل1)

{C}

 

با افزایش سفتی لایه های چوب سرعت چوب افزایش می یابد کنترل آن کاهش می یابد و احساس آن نیز کمتر می شود .به همین دلیل هر بازیکن باید با توجه به سبک بازی خود و نظر مربی اقدام به انتخاب نوع لایه های چوب نمایید و معمولا بازیکنان حمله ای از چوبهایی با لایه های سفت و تقریبا سفت استفاده می نمایند و بازیکنان حمله ای کنترلی از چوب های سرعتی نرم و بازیکنان کنترلی و دفاعی از کنترلی نرم و نرم استفاده می نمایند. چرا که با نرمتر شدن جنس لایه های چوب توپ فرصت بیشتری برای نشستن بر روی راکت داشته و به همین دلیل بازیکن فرصت بیشتری برای پیچ دادن به توپ دارد .اما قدرت ضربات کاهش می یابد و ضربات نرم تری به سمت حریف می رود و بیشتر باید بروی مکان فرود توپ برنامه ریزی کرد. پس شما باید با توجه به سبک بازی خود نوع لایه های چوب مورد نظر را انتخاب کنید.البته با توجه به تکنولوژی موجود، تولید کنندگان وسایل تنیس روی میز توانسته اند با وجود افزایش سرعت،کنترل و احساس چوب ها را نیز افزایش دهند که شما می توانید در بخش تکنولوژی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

{C}

ذکر این نکته ضروری می باشد که هرچه بازیکنان تجربه بیشتری در بازی داشته باشند از چوب های با لایه های سفت تر استفاده می کنند چرا که سرعت بازی آنها افزایش یافته و با تمرین بیشتر می توانند سرعت کم عکس العمل را جبران کرده و تکنیک را با کنترل مناسب و سرعت کافی اجرا کنند.و به همین دلیل بهتر است بازیکنان مبتدی از چوب های کنترلی نرم و سرعتی نرم استفاده نمایند.

{C}

گروه(OFF+……DEF-): این تقسیم بندی تقریبا در میان تمامی تولید کنندگان چوب مشترک می باشد کلمه OFF مخفف کلمه ی Offensive می باشد به معنای حمله ای DEF مخفف کلمه Defensive می باشد به معنای دفاعی همانطور که در جدول زیر مشاهده می نمایید.

 

 

{C}

 

 

{C}

{C}

{C}

{C}{C}{C}{C}{C}{C}

{C}{C}{C}

 

                                                                  (شکل2)

{C}

{C}

{C}

با حرکت از قسمت DEF به OFF سرعت توپ افزایش یافته و کنترل آن کاهش می یابد همچنین بر اساس بررسی های انجام شده هر چه،لایه های چوب سفت تر باشد به قسمت OFF نزدیک تر می شود .هر بازیکن باید قبل از انتخاب چوب مورد نظر خود حتما سبک بازی خود را با نظر مربی در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن اقدام به انتخاب چوب راکت خود نمایید. نکته دیگر معمولا با  افزایش سرعت چوب احساس آن نیز کاهش می یابد و اما شرکت های تولید کننده وسایل تنیس روی میز  سعی می کنند با استفاده از روشها و مواد جدید با وجود افزایش سرعت و سفت شدن لایه های چوب احساس آن را افزایش دهند در این میان شرکتDONIC پیشتاز این مساله در  دنیا می باشد .نکته ای که به آن باید توجه کرد این است که چوب های سریOFF  برای بازیکنان حمله ای که به  سرعت ضربه توجه دارند AR (allround) برای بازیکنان تاکتیکی که به مکان فرود توپ توجه دارند و DEF برای بازیکنان دفاعی که به تعداد توپ در هر رالی توجه دارند مناسب می باشد.

. سرعت و کنترل: در این بخش شما می توانید از سرعت چوبها با معیار عددی مطلع شوید.در این بخش حداقل صفر و حداکثر 140 می باشد و بر اساس این معیار چوب های راکت مقایسه می شوند. یکی از بزرگترین مشکلات موجود در مقایسه محصولات شرکت های مختلف متفاوت بودن معیار آنها با یکدیگر می باشد اما در این سایت با کمک سایتهای معتبر و فدراسیون جهانی تنیس روی میز سعی شده تا تمامی محصولات موجود در بازار ایران با یک معیار مشابه سنجیده شوند تا بازدیدکنندگان عزیز دچار سردرگمی نشوند و به راحتی و اطمینان خاطر بتوانند محصولات را با یکدیگر مقایسه نمایند.

احساس: یکی از پارامتر های که در این روزها در تنیس روی میز دنیا بسیار مهم شده پارامتر احساس یاfeeling  می باشد.شاید معنی کردن لغوی کلمه بهfeeling به یک کلمه فارسی مقداری نا مفهوم باشد اما منظور از احساس چوب در حقیقت قدرت پیچ دادن و زمان نشستن توپ بر روی راکت و به طور کلی تسلط بازیکن بر روی توپ با وجود بالا بودن سرعت راکت می باشد. احساس یکی از عواملی است که شرکتهای های بزرگ دنیا بیشتر از سرعت و کنترل بر روی آن تاکید داردند.چرا که اگر برای مثال چوبی سرعت بالایی داشته باشد اما احساس آن کم باشد در حقیقت بازیکن نمی تواند این سرعت زیاد را تحت کنترل خود در آورد ودر نتیجه بر روی ضرباتی می زند مسلط نمی باشد اما اگر چوبی سرعت بالایی داشته باشد احساس آن نیز بالا باشد.شما می توانید به راحتی بر روی توپ و ضربات خود مسلط شوید و از آن سرعت به خوبی استفاده نمایید.عواملی همچون سفتی لایه های چوب،استفاده شدن یا نشدن کربن،سرعتی بودن یا نبودن چوب در اندازه احساس چوب موثر می باشد.

 

کربن باعث افزایش احساس،سفت تر شدن لایه های چوب باعث کاهش احساس  می گردد  چرا که هرچه لایه های چوب از جنس سفت تری باشد توپ زمان کمتری برای باقی ماندن بر روی راکت داشته و پس از برخورد به سرعت و در زمان کمتری برگشت داده می شود در نتیجه بازیکن زمان کمتری برای اجرای تکنیک دارد.اما در این میان شرکت های تولید وسایل تنیس روی میز و جلو تر از همهDONIC توانسته اند با استفاده از ترفندهایی مانند تکنولوژی Senso و استفاده از Texalium به جای کربن،تکنولوژی Opticon وSawtec  توانسته اند احساس چوب را با وجود سفت بودن لایه های مورد استفاده در چوب افزایش دهند در نتیجه بازیکن با وجود آنکه چوبش سرعت بالا دارد اما بر توپ مسلط می باشد حداکثر عدد در این بخش 120 و حداقل آن صفر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تکنولوژی مراجعه کنید.

{C}{C}

ذکر این نکته در اینجا لازم وضروری است آن این است که منظور از سفت و نرم در مورد لایه های چوب این نیست که شما این تغییر را بتوانید با چشم غیر مسلح و به راحتی احساس نمایید بلکه این عدد در اندازه های بسیار کوچک و در ساختار میکروسکوپی مواد مورد استفاده و در چوب مطرح میباشد.


{C}{C}

{C}

{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}

وزن: یکی از عوامل دیگر در تنیس روی میز پیشرفته دنیا بحث وزن می باشد از آنجایی که با افزایش سرعت و نیز زمان بازی بر طبق بررسی های انجام شده مشخص گردیده است که دست بازیکنان به دلیل فشار و استرس زیاد در زمان بازی به حتی 1 گرم وزن بیشتر واکنش منفی نشان می دهد و زود تر خسته می شود در نتیجه تولید کنندگان از هر روشی استفاده می کنند تا وزن چوب را کاهش دهند و بالطبع آن وزن راکت نیز کاهش یابد.شاید بتوان گفت هر چه چوب سبک تر شود بر قیمت آن افزوده می شود .تولید کنندگان از روشهایی مانند استفاده از کربن،تکسالیوم،شیشه و فایبر گلاس به جای چوب و نیز استفاده از تکنولوژی هایی مثل Senso و نیز استفاده از چوب های سبک تر ولی با خاصیت ارتجاعی بیشتر سعی کردند تا هرچه بیشتر وزن چوبها را کم نمایند و تا به حال به وزن 70 گرم رسیده اند.قابل ذکر است چون وزن رویه به ضخامت اسفنج آن بستگی دارد و نیز با کاهش ضخامت اسفنج سرعت رویه کم می شود پس بازیکنان معمولا استفاده از رویه با ضخامت حداکثر را ترجیح می دهند و به همین دلیل است که کاهش وزن راکت تنها با کاهش وزن چوب امکان پذیر است.تعداد لایه: با پیشرفت تکنولوژی تولید کنندگان چوب راکت در دنیا سعی در استفاده از مواد جدید و ترکیب آن با یکدیگر کردند و با آزمایش آنها به نتایج خوبی رسیده اند به مرور زمان تعداد لایه ها از 3 افزایش یافته و همچنین علاوه بر لایه های چوب لایه های مواد دیگر مانند کربن ،شیشه،فایبر گلاس،تکسالیوم نیز به چوبها اضافه شده اند در خصوصیات فنی چوب راکت تعداد لایه ها موثر نمی باشد اما می توان گفت بیشتر بودن تعداد لایه ها نشان دهنده جدید تر بودن تکنولوژی چوب و البته از طرف دیگر بالا بودن تعداد لایه ها باعث بوجود آمدن سر در گمی در نوع بازی می شود معمولا تعداد لایه ها با احتساب لایه های غیر چوبی مانند کربن 5 تا 9 لایه مناسب میباشد.

 

{C}

نوع دسته:به طور کلی دسته راکت های شیک هند به 3 صورت مختلف تولید می شوند FL(flare ) یا شمشیری که در حقیقت قوس دسته آن به صورت مقعر بوده و در داخل دست جای می گیرد .بازیکنان دنیا و مخصوصا آسیایی ها از این نوع دسته استفاده میکنند.AN(Anatomic) آناتومیک در این دسته سعی شده تا فضاهای خالی دست پر شود.بازیکنان اروپایی از این نوع دسته استفاده می نمایند ST (Strait) که دسته چوب صاف بوده و بیشتر بازیکنان دفاعی به دلیل اینکه راکت را در دست خود می چرخانند از این مدل دسته استفاده می نمایند.همه ی چوب های دنیا با هر 3 مدل دسته تولید می شوند اما به دلیل استفاده عمده بازیکنان ایرانی از دسته99FL درصد چوبهای وارد شده به ایران دسته شمشیری داشته و تنها در مواردی خاص دسته های دیگر نیز وارد می شود .اما مرکز پینگ پنگ ایران برای بازیکنان دفاعی همیشه چوبهای دفاعی مدلDONIC را با هر دو دسته شمشیری و صاف وارد می کند و این دو دسته برای چوبهای دفاعی موجود می باشد. نکته دیگر اینکه به تازگی شرکت DONIC موفق به دستیابی به تکنولوژی شده که در آن توانسته دسته راکت را برای بازیکنان شیک هند به گونه ای بسازد که قوس آن به صورت سه بعدی باشد و به همین دلیل بازیکنان  راست دست و چپ دست هر کدام دسته مخصوص به خود را داشته باشند.
 توضیحات بیشتر در مورد این تکنولوژی که نام ان DOTEC می باشد در بخش تکنولوژی سایت موجود می باشد.

 

 

(شکل دسته ها)


نکته دیگر اینکه به تازگی شرکت DONIC موفق به دستیابی به تکنولوژی شده که در آن توانسته دسته راکت را برای بازیکنان شیک هند به گونه ای بسازد که قوس آن به صورت سه بعدی باشد و به همین دلیل بازیکنان  راست دست و چپ دست هر کدام دسته مخصوص به خود را داشته باشند.
 
توضیحات بیشتر در مورد این تکنولوژی که نام ان DOTEC می باشد در بخش تکنولوژی سایت موجود می باشد.

·      {C}

قسمت محصولات رویه راکت محصولات مختلف از شرکتهای معتبر موجود در ایران وجود دارد که شما در این قسمت با اصطلاحات زیر بر خورد می نمایید.

 

 

 

نوع:به طور کلی تمام رویه های راکت در دنیا به 4 دسته کلی تقسیم می شوند. صاف که رویه آنها صاف بوده و خاصیت چسبندگی و پیچ دهندگی دارد دسته دوم دانه کوتاه که روی آنها دانه دار می باشد اما اندازه دانه های آنها کوتاه و کلفت می باشد این دسته از رویه ها خواص مشابه رویه های صاف را داشته و شما می توانید به راحتی با انها تمامی تکنیک های تنیس روی میز را اجرا کنید اما بسته به نوع سرعت آنها به طور کلی مقداری از رویه های صاف کمتر بوده و در عوض کنترل آنها بیشتر می باشد ،مدل هایی از آنها پیچ زیاد به توپ می دهند و مدل های دیگر پیچ کمتر می دهند،این دسته از رویه ها همیشه اسفنج داشته و پیچ را بر عکس نمی کنند ،فقط ممکن است اندازه پیچ دریافتی را کمتر یا زیاد تر کنند.دسته سوم رویه هایی هستند که دانه بلند بوده و در ایران به آنتی مشهور می باشند این رویه ها دانه بلند تری نسبت به دسته قبلی داشته و دانه های انها نرم تر بوده و بسته به نوع آنها ممکن است در روی دانه ها نیز آجهایی وجود داشته باشد،خاصیت اصلی این رویه ها معکوس کردن نوع پیچ توپ می باشد به این صورت که اگر شما پیچ زیر به سطح این رویه برخورد کند پیچ برگشتی پیچ رو می باشد و بالعکس. همچنین در مورد پیچ بغل نیز به همین صورت می باشد و حرکت آن بر عکس می شود.به کمک این رویه شما بیشتر باید دفاع نمایید و تکنیک های حمله ای مانند تک بک هند و لوپ بک هند با این رویه قابل اجرا نمی باشد این رویه ها در دو مدل ابر دار و بدون ابر که به ترتیب برای بازی از عقب میز و نزدیک مناسب است تولید می شود.بازی کردن با این رویه ها به مهارت خاصی احتیاج داشته و بیشتر بازیکنان دفاعی از این سبک بازی استفاده می نمایند.در دسته چهارم یا آخر مربوط به رویه هایی هستند که اصطلاحا به آنها آنتی پیچ گفته می شود این رویه ها سطح صافی داشته و مانند رویه های صاف می باشد اما سطح آن چسبندگی ندارد و به همین دلیل هر ضربه ای با هر مقدار و نوع پیچی در برخورد با این رویه پیچ خود را از دست می دهد و اصطلاحا پیچ آن خنثی می شود این خاصیتی است که بعضی از رویه های دانه کوتاه مانند باکستر از شرکت DONICنیز داشته و به همین دلیل محبوبیت زیادی در بین بازیکنان دفاعی و کنترلی پیدا کرده است.رویه های آنتی همیشه اسفنج داشته و از نظر شکل ظاهری مانند رویه های صاف می باشند.

 

{C}

گروه(OFF+……….DEF-): همانند بخش چوب راکت، این قسمت نشان دهنده سرعت رویه راکت می باشد و هر چه ازDEFensive به سمت OFFensive حرکت کنیم سرعت رویه بیشتر می شود و این مسئله از عواملی مانند نوع ،سفتی ،ضخامت اسفنج و نیز نوع و تکنولوژی لاستیک سرچشمه می گیرد.شکل زیر نشان دهنده این موضوع می باشد.

 

 

 

شکل4

 

نوع اسفنج: به طور کلی هر رویه راکت از دو قسمت اسفنج و لاستیک تشکیل شده اسفنج رویه خصوصیت سرعت رویه را تعیین می کند و لاستیک رویه خصوصیت پیچ رویه را تعیین می کند.به طور کلی هرچه اسفنج رویه سفت تر باشد رویه سرعت بیشتری پیدا کرده و البته واضح است کنترل آن نیز کاهش می یابد همان طور که در قسمت چوب راکت توضیح داده شد به دلیل سفت تر شدن اسفنج رویه شما فرصت زمان کوتاه تری برای انجام تکنیک داشته و به همین دلیل باید سرعت خود را افزایش دهید پس ضربه شما پیچ کمتری گرفته و به تک شبیه می شود.اما اگر اسفنج مورد استفاده شما نرم تر باشد شما می توانید پیچ بیشتری به توپ دهید چون توپ زمان بیشتری در روی راکت شما می خوابد اما به همین دلیل سرعت آن کاهش می یابد پس بازیکنانی که بازی سرعتی دارند بهتر است بسته به نوع بازی و نظر مربی از اسفنج های متوسط و سفت استفاده کنند و بازیکنانی که بازی آنها تاکتیکی است و به مکان فرود توپ اهمیت می دهند از اسفنج های نرم و متوسط استفاده نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که هرچه بازیکن سابقه بازی بیشتری داشته باشند راحت تر می تواند با اسفنج های متوسط و سفت بازی کند چرا که سرعت اجرای تکنیک آنها بیشتر شده و می تواند به سرعت تکنیک مورد نظر را با پیچ کافی اجرا کند و به همین دلیل بهتر است بازیکنان مبتدی از رویه های با اسفنج نرم تر استفاده کنند.شکل زیر  تغییر اسفنج را با موارد مختلف نمایش می دهد.

شکل 5

{C}{C}{C}{C}

{C}

{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}

{C}

نوع لاستیک: خواص فیزیکی لاستیک رویه باعث تعیین شدن پیچ رویه می شود. لاستیک رویه از نظر نوع به 3 دسته کلی تقسیم می شود.دسته اول حمله ای و پر پیچ مربوط به رویه هایی می باشد که صاف بوده و نیز شما می خواهید در بازی به کمک آن رویه ها حمله بکنید و پیچ دهید و استفاده از آنها برای هر 2 منظور می باشد.با کمک این دسته از رویه ها می توانید هم حمله کنید و هم دفاع،بیشتر رویه های موجود در بازاردنیا به دلیل سبک بازی بازیکنان که به حمله ای تغییر یافته از این گروه می باشد،دسته دوم کنترلی و پر پیچ مربوط به رویه هایی می باشند که کنترلی و دفاعی هستند اما به توپ پیچ می دهند و قابلیت خنثی کردن پیچ را ندارند تعدادی از این رویه ها ی این دسته صاف هستند تعدادی دانه کوتاه و تعدادی دیگر دانه بلند هدف اصلی این رویه ها کنترل توپ و پیچ دادن به آن می باشد.دسته سوم کنترلی رویه هایی هستند که کنترلی هستند اما خاصیت آنها به گونه ای است که پیچ توپ را خنثی می کنند و این دسته از رویه ها برای بازیکنان کنترلی و نیز بازیکنانی که در دریافت سرویس و پیچ های زیاد مشکل دارند مناسب می باشد در این دسته هم رویه های صاف مانند مانند Anti-40 و هم دانه کوتاه مانند Baxter-f1-A وجود دارد.


{C}

{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}سرعت و کنترل: همانند قسمت چوب در قسمت رویه هم آیتمی به نام سرعت و کنترل وجود دارد.در این بخش بسته به نوع اسفنج رویه سرعت رویه تعیین می شود به طور معمول با افزایش سفتی اسفنج رویه سرعت رویه نیز افزایش یافته و کنترل آن کاهش می یابد البته سفتی اسفنج در میزان پیچ هم موثر است که در قسمت نوع اسفنج در مورد آن توضیح داده شد.در این بخش سعی شده تا تمامی محصولات موجود در بازار ایران به کمک سایت های معتبر تنیس روی میز دنیا بر اساس یک معیار مشخص سنجیده شوند و مشکل مختلف بودن معیار مقایسه آنها بر طرف شده و به همین منظور حداکثر عدد 140 و حداقل عدد صفر در نظر گرفته شده است.

 

{C}

پیچ:در مورد رویه پیچ یکی از خصوصیات فنی مهم در انتخاب رویه می باشد.پیچ به طور مستقیم با نوع لاستیک رویه در ارتباط است و در حقیقت همان چسبندگی رویه به سطح توپ و اصطکاک بین آنها می باشد که پیچ رویه را تعیین می کند.همان طور که در قسمت نوع اسفنج هم توضیح داده شد،نوع اسفنج می تواند در پیچ رویه موثر باشد هر چند تاثیر این مسئله در پیچ رویه از درجه دوم می باشد.به طور طبیعی هر چه اسفنج رویه نرم تر باشد در شرایط یکسان لاستیک رویه پیچ آن نیز بیشتر می باشد به همین دلیل بازیکنان دفاعی و کات کش برای پیچ و کنترل بیشتر از رویه های با اسفنج نرم تر استفاده می نمایند.حداقل در نظر گرفته شده برای پیچ عدد صفر و حداکثر آن 140 می باشد.

{C}

 

 خاصیت موج دهی به توپ: این خصوصیت فنی مخصوص رویه هایی می باشد که دانه بلند و یا دانهکوتاه می باشند.به کمک این خاصیت تعیین دقیق نقطه فرود توپ برگشتی به راحتی امکان پذیرنمی باشد و اصطلاحا توپ گیج می زند این خاصیت به دلیل وجود  آج بر روی دانه ها و نوع آج و جهت آن می باشد و بیشتر رویه های دانه بلند مانند piranja از این خاصیت استفاده می کنند البته شرکت DONIC توانسته از این خاصیت در رویه های دانه کوتاه مانند Baxter f1-A استفاده نماید به این معنی که در هنگام استفاده از این رویه ها حریف شما نخواهد توانست مکان دقیق فرود توپ را تشحیص دهد و حریف شما دچار مشکل خواهد شد.البته بازیکنان کنترلی و دفاعی از اینخاصیت استفاده می نمایند و برای این مسئله برای رویه های صاف و بازیکنان حمله ای کاربرد ندارد.

ضخامت اسفنج:  یکی از موارد دیگری که شاید اطلاعات کمتری در مورد آن وجود داشته باشد ضخامت اسفنج می باشد. به طور معمول ضخامت اسفنج برای رویه ها در تنیس روی میز دارای استانداردی می باشد و اندازه این استاندارد از صفر تا 2.6 میلیمتر می باشد که البته به تازگی ضخامت 2.6 میلیمتر هم ممنوع شده است والبته اندازه ی ضخامت رویه (لاستیک+اسفنج) نباید بیشتر از 4 میلیمتر باشد .به طور کلی با افزایش ضخامت اسفنج بدلیل خاصیتی فنری که در زمان برخورد توپ با رویه  ایجاد می کند قدرت آن قوی تر بوده و توپ را با نیروی بیشتری بر می گرداند به همین دلیل ضخامت ماکزیمم که 2.3 میلیمتر می باشد بیشتر مورد استفاده بازیکنان حمله ای می باشد و ضخامت های کمتر همان رویه مخصوص بازیکنان نیمه حرفه ای و آماتور می باشد.{C}

به تجربه ثابت شده که رویه هایی با ضخامت اسفنج بیشتر عمر بیشتری دارند.

{C}

رویه های دانه بلند (آنتی) به دو حالت بدون ابر و با ابر هستند که ابر آنها معمولا حداکثر 1.3 میلیمتر می باشد البته بیشتر این اندازه نیز منع قانونی ندارد به شرطی که از حداکثر ضخامت رویه (4 میلیمتر) بیشتر نشود.

مقایسه: یکی از پر استفاده ترین بخشهای وب سایت حاضر بخش مقایسه می باشد در این بخش شما می توانید تمامی چوب و رویه های معتبر موجود در بازار ایران را با یک معیار مشخص و همسان با یکدیگر مقایسه نمایید.در این بخش محصولات مورد نظر خود را انتخاب نمایید و آن محصولات را به همراه مشخصات فنی آنها و نیز توضیحات آنها را با یکدیگر مقایسه نمایید.

 
سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
تفاوت ما
 
 
نماد اعتماد الکترونیک 2ستاره
 
 
آمار
 
8239417
کل بازديدها :
848946
بازديدهاي امسال :
49704
بازديدهاي اين ماه :
363
بازديدهاي امروز :
15
کاربران آنلاين :
7443
اعضاي سايت :
0
اعضاي جديد :