مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
تکنولوژی در پینگ پنگ
 

ابتکار و نو آوری در خط سرعت

FD3

مهندسان شرکت دونیک دقیقا چنین روزی را پیش بینی کرده بودند که با ممنوع شدن چسبهای سرعتی در اول آگوست 2008 پیشرفت تکنولوژی در تولید رویه ها شتاب بسیاری پیدا خواهد کرد. رویه های پیشرفته تولید شده در سال 2010 با نام نسل سوم FORMULA DONIC FD3 ( (3rd generation  به بازار عرضه شد، تولید این رویه ها با تکنولوژی پیشرفته ای که داشت باعث شد تا سطح تنیس روی میز در دوران بعد از چسبهای سرعتی تا حد چشمگیری بالا بیاید دیگر نیازی نیست تا برای نبود چسب سرعتی افسوس خورد چرا که نسل سوم رویه های Formula Donic تمامی کسری های چسبهای غیر سرعتی را جبران کرده سرعت، صدا ، احساس بازی و دقت در نقطه فرود همه آن چیزی است که در چسبهای سرعتی بود و اکنون بعد از چسبهای سرعتی در رویه های نسل سوم هم پیدا می شود.

خصوصیت منحصر بفرد این رویه ها که در هیچ رویه دیگری پیدا نمی شود احساس بسیار دقیق این تکنولوژی است. در این سری رویه ها واکنش به ضربه بسیار سریع اتفاق می افتد  و به همین دلیل توپ دقیقا در نقطه مورد نظر شما فرود می آید. تنوع در این رویه ها بسیار زیاد  است و به همین دلیل  بازیکنان با سلایق مختلف قادر خواهند بود تا رویه متناسب با بازی خود را پیدا کنندو جای هیچ نگرانی نیست.

سری جدید رویه ها شامل ACUDA S1,S2, S3  و COPPA X1 turbo, X1, X2, X3  از اسفنج گرفته تا لاستیک آن به طور کامل دوباره طراحی شدند و خصوصیات فنی جدیدی به آن اضافه شده است. استفاده از این خصوصیات جدید به هیچ چسب سرعتی احتیاج ندارد و همه بوسیله تکنولوژی پیشرفته آلمان در اسفنج و لاستیک رویه قرار داده شده است.

نسل سوم به طور بسیار دقیق و فنی دسته بندی شده تا هر بازیکنی با هر سلیقه ای بتواند یکی از این مدلها را انتخاب کند و از بازی با آن لذت ببرد.

DONIC ACUDA S1, S2, S3

 در سری ACUDA تمرکز بر روی افزایش پیچ می باشد. قوس توپ در این سری رویه ها به حداکثر رسیده و دانه بندی لاستیک رویه به گونه ای می باشد که توپ با برخورد بر روی سطح صاف رویه زاویه خروجی تندی پیدا می کند و توپ قوس حداکثر گرفته و در نهایت در انتهای میز فرود می آید و این ایده آل ترین حالت برای کسب امتیاز در طول یک رالی است. علاوه بر پیچ زیاد این رویه، سرعت آن بسته به نوع آن S1, S2, S3 به طور محسوسی نسبت به رویه های نسل دوم افزایش یافته است.

DONIC COPPA X1 TURBO, X1, X2, X3

اسفنج سری COPPA تا حد زیادی نسبت به نسل دوم نرمتر شده اما با وجود این نرمتر شدن همچنان تاکید مهندسان دونیک در این سری رویه ها بر افزایش سرعت است. در این دسته رویه باز هم سعی شده تا قوس توپ حداکثر شود و شما در هر حالتی تاپ اسپین بزنید توپ در انتهای میز فرود می آید و مطمئن باشید که حریف شما در دریافت آن به مشکل بر خواهد خورد. قدرت این رویه زمانی به نمایش در می آید که شما مقداری از میز فاصله داشته باشید، در این لحظه از تاپ اسپین خود لذت خواهید برد و این هدیه مهندسان دونیک به شماست . مطمئنا شما مستحق آن هستید.

اسفنج های نرم جدید در نسل سوم، نرمتر از این تا به حال ندیده اید.

بازیکنانی که قبلا از چسب سرعتی استفاده می کردند تا اسفنج رویه های خود را نرم کنند و صدا و احساس این اسفنج نرم به آنها انرژی فراوانی می داد، بعد از ممنوعیت چسبهای سرعتی مدتهاست از بازی خود لذت نبرده اند اما می خواهیم به این دسته از بازیکنان بگوییم که فقط یکبار رویه های COPPA X2,X3 و  ACUDA S2,S2  

 را امتحان کنید و از بازی خود مانند قبل لذت ببرید.

نرمترین ورژن این رویه ها X3 , S3 هستند که صدای بیشتری و سرعت کمتری دارند. X2 , S2 سرعت بیشتری دارند و اسفنج آنها مقداری سفت تر است. با همه مدلها تاپ اسپین و تک با قدرت هر چه تمام و دقتی بی نظیر قابل اجراست و کنترل ضربات بسیار بالاست.

علاه بر همه آنچه گفته شد...

در تمامی مدلهای سری ACUDA , COPPA  نسل سوم با توچه به نوع دانه بندی و شکل دانه بندی لاستیک رویه و تکنولوژی پیشرفته ای که در آنها استفاده شده است، عمر رویه تا 50% یا بیشتر افزایش یافته و این مسئله از نظر اقتصادی هم به نفع شماست. شما چه رویه ای می خواهید که هم سرعت عالی داشته باشد، هم پیچ فوق العاده، هم صدایی لرزه افکن و هم 50% بیشتر عمر کند؟! آیا به نظر شما نسل سوم انقلابی در صنعت تنیس روی میز نیست؟!
                                    " تکنولوژی حرارتی"

                               BURN                           

                                          


عملیات حرارتی بر روی لا یه های چوب با جنس درختان استوایی باعث به وجود آمدن چوبی به هم پیوسته با استحکام بالا می شود و این مسئله ای است که به تازگی مهندسان شرکت دونیک موفق به دستیابی تکنولوژی تولید آن شده اند.چوب ها در حرارت 200درجه سانتیگراد تحت خلا هوا به مدت 24ساعت قرار داده شده اند که این فرایند باعث افزایش سختی چوب و از بین رفتن رطوبت چوب به طو کامل می شود.بعد از انجام این عملیات بسیار پیچیده چوب خواص بسیار منحصر به فردی پیدا می کند که استفاده از آن بسیار لذت بخش و دلچسب است.


سری جدید چوبهای BURN متعلق به روشهای بسیار جدید و پیشرفته ساخت چوب راکت می باشد که در حال حاضر در اختیار شرکت دونیک آلمان است و هر روز بهبود می یابد

زمانی که در چوبی از لایه های سفت استفاده می شود کنترل آن کاهش می یابد اما یکی از خواص خاص و منحصر به فردی که در این روش تولید بوجود می آید کاهش نیافتن کنترل با وجود سخت بودن لایه هاست و آن به دلیل روش سفت کردن لایه ها در حرارت و فشار بالا می باشد که باعث می شود چوبی که از نظر ماهیتی نرم است در اثر این روش تولید به چوبی سفت تبدیل شود. در این حالت چون چوب ماهیتی نرم دارد پس کنترل خوبی دارد اما چون در اثر حرارت و فشار سفت شده است سرعت خوبی هم دارد و این نکته منحصر بفرد این روش تولید می باشد.

در این تکنولوژی سویت اسپات راکتها تا حد ممکن افزایش یافته و مرکز ثقل راکت با دقت بسیار بالایی طراحی شده تا بازیکنان با کمترین نیرو محکم ترین ضربه را زده و در کنترل هم با کمترین نیروی وارده به دستشان بهترین کنترل را داشته باشند. در واقع مرکز ثقل به گونه ای طراحی شده که برآیند نیرو در مرکز دست بازیکن محل قرار گرفتن راکت در دستان صفر باشد.

                                 تکنولوژی اپوکس


                          


در چوبهای سری DONIC EPOX برای چسباندن لایه های مختلف چوب به یکدیگر به جای چسب مایع از یک لایه چسب اپوکس استفاده شده است. 5 لایه چوب در این تکنولوژی با تحت فشار قرار گرفتن لایه ها چوب به صورت یکپارچه به هم چسبیده و باعث بوجود آمدن یک چوب یک تکه شود.

لایه میانی و دو لایه رویی این چوب از چوب فشرده تشکیل شده که این تکنولوژی منحصر به فرد برای اولین بار توسط شرکت DONIC به کار گرفته شده است. این روش تولید جدید باعث خواهد شد که چوب به صورت یکپارچه ساخته شود و به همین دلیل سرعت و قدرت بسیار بالایی در این چوبهای با احساس نهفته است. همچنین کنترل این چوب بسیار بالا بوده و شما با یکبار بازی کردن با این سری از چوبها متوجه خواهید شد که چه مرواریدی در دستان شما قرار دارد. با توجه به اهمیت راحتی دسته راکت، در این سری از چوبها دسته ها با دقت خاصی ساخته و پرداخت شده تا در دستان شما به راحتی قرار گیرد و از بازی کردن با آن لذت ببرید. بعضی از بازیکنان در زمان زدن ضربه فورهند و بک هندبه دو صورت متفاوت راکت را بدست می گیرند. در ساخت دسته این سری از چوبها به آنها نیز توجه شده و دسته این چوب به گونه ای پرداخت شده است که این گروه از بازیکنان نیز احساس راحتی می کنند و از بازی خود لذت می برند.

 

THE DONIC FINELINE COVERED SYSTEM

برای اولین بار در سری چوبهای EPOX شرکت DONIC از یک تکنولوژی جدید استفاده کرده که در آن تمامی محیط چوب توسط یک ماده مخصوص محافظت شده و به همین دلیل عمر این دسته از چوبها چند برابر چوبهای قبلی می باشد و احتمال از بین رفتن این چوب در اثر کندن و چسباندن رویه تا حد زیادی کاهش یافته می یابد. همچنین برای استفاده بهینه از این خاصیت توصیه می شود قبل از اولین چسبکاری از DONIC LAQUER استفاده شود.EPOX BLADE SERIES READY TO

TAKE OFF
DOTEC


 


دانه های دوتک در حقیقت دانه های چوبی هستند که توسط شرکتDONIC  برای راکت های تنیس روی میز طراحی و ساخته شده اند.نکته اساسی و بسیار مهم در مورد این دانه ها وزن کم آنها

می باشد.

این تکنولوژی اولین و تنها تکنولوژی چوب در دنیای تنیس روی میز است که تمام بدنه چوب به صورت یکپارچه ساخته شده است و در تمام این چوب شما هیچ قطعه جدایی ملاحظه نخواهید کرد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، دست انسانها به تماس با لبه های تیز حساس می باشد و به همین دلیل شرکت دونیک به فکر تولید محصولی بدون لبه افتاد. دسته راکت در چوب های تکنولوژی دوتک از جنس چوب پنبه می باشد و به صورت یکپارچه با صفحه چوب ساخته شده است.

مهمترین مسئله در این تکنولوژی دسته راکت است.بازیکنان چپ دست و راست دست هر کدام دسته راکت مخصوص به خود را داشته و دسته راکت برای هرکدام فرم خاص خود را دارد.

تکنولوژی سنسو

سالهای زیادی است که تولیدکنندگان موفق چوب دراروپابه دنبال افزایش کنترل بازیکنان برروی توپ میباشند متخصصین اعصاب متوجه شده اندکه قسمتهایی ازدست انسان نسبت به نیروهایی که به آن واردمی شودبسیارحساس است .بعنوان مثال درکف دست انگشت وسط وانتهای انگشت کوچک تامرکزدست ازقسمتهای حساس هستند.دراین قسمتها دست به راحتی ارتعاشات بافرکانس مشخص ر احساس می کند. متخصصان شرکت دونیک ازاین دانش وتحقیقاتی که دراین زمینه انجام داده انددرساخت چوبهای خوداستفاده کرده اند.آنهاچوبهایی راطراحی کرده اندکه صفحه ودسته ی چوب بصورت یک تکه هستند.این مهمترین چیزی است که دراستحکام ومقاومت چوب موثراست .چیزی که به جزمحصولات دونیک درهیچ کدام ازچوبهای موجوددربازاروجودندارد.متخصصین همچنین سوراخهایی دردسته ی چوبها بصورت کاملا حساب شده طراحی کرده اند.این سوراخهاازطرفی نظرمتخصصین رابه اجرا درآورده وازطرف دیگرباعث کم شدن وزن چوب بطورقابل توجه شده است .این طرح هوشمندانه احساس دریافت توپ رادرست اززمان برخوردتوپ به هرکجای راکت به دستان شمامنتقل میکند.چراکه این طراحی دقیقامنطبق برنقاط بسیارحساس دست شمااجرا شده است . این ساختارمنحصربه فردقدم بزرگی درجهت پیشرفت  در زمینه ی ساخت محصولات تنیس روی میز می باشدکه دراختیارانحصاری شرکت دونیک می باشد.SAW TEC

 

                     

 

تمام تولید کنندگان چوب برای برش لایه های چوب از تیغه برش استفاده می کنندو برای اینکه این برش به راحتی انجام شود مجبور هستند زمانی که چوب خیس است اقدام به برش زدن آن بکنند

اما شرکت دونیک در سال 2007 روش جدیدی برای برش دادن لایه های چوب استفاده کرد و آن هم استفاده از اره در برش چوبها بود و برای اینکه بتوانند این چوبها را اره کنند باید تنها ده درصد رطوبت در مغز چوب وجود داشته باشد و به همین دلیل چوبها را قبل از اره شدن خشک می کنند.

لایه هایی که توسط تیغه برش بریده می شوند نا خواسته دارای ترکهای بسیار ریزی هستند که باعث کاهش عمر چوب و کاهش استحکام آن می شود. اما هنگام برش با اره این ترکها از بین رفته و استحکام چوب افزایش می یابد. این مسئله در تنیس روی میز بسیار مفید است چرا که باعث افزایش استحکام و احساس چوب می شود.
تکنولوژی New Formula Donic


چسب جدید......................رویه جدید........................تکنولوژی جدیدآیا ممکن است که پیچ افزایش یابد، سرعت هم افزایش یابد؟ آیا ممکن است سرعت افزایش یابد، اما اسفنج نیز نرمتر شود؟ آیا ممکن است اسفنج نرمتر شود اما چسب سرعتی استفاده نشود؟ آیا ممکن است چسب سرعتی استفاده نشود اما صدای رویه افزایش یابد؟ ما می خواهیم بگوییم که این امکان دارد و این همان قدرت خارق العاده تکنولوژی New Formula Donic  می باشد که شرکت DONIC به عنوان پیشتاز در تکنولوژی تنیس روی میز دنیا آن را ارائه کرده است.

از ابتدای مهرماه 1387 فصل جدیدی از تنیس روی میز دنیا شروع شده. بالاخره عمر استفاده از چسبهای سرعتی در سراسر دنیا به سر رسید. فدراسیون جهانی تمامی فدراسیونهای کشورهای عضو را ملزم به رعایت این قانون کرده که استفاده از چسبهای سرعتی و محصولات وابسته در تمامی مسابقات داخلی و خارجی ممنوع بوده و موجب جریمه های سنگینی خواهد شد.

اهالی تنیس روی میز باید توجه داشته باشند که نه تنها استفاده از چسبهای سرعتی بلکه هرگونه محصول مرتبط مانند تمیز کننده رویه و محافظ چوب که در آنها از مواد VOC استفاده شده است بر طبق قانون تصویب شده در فوریه 2008 در ITTF ممنوع بوده و با آن برخورد خواهد شد.


بنابر تصمیم جدید فدراسیون جهانی استفاده از چسبهای سرعتی ممنوع می باشد اما نگران نباشید، شرکت DONIC با تجربه ای 10 ساله در این زمینه تکنولوژی را ابداع کرده که دیگر احتیاجی به چسبهای سرعتی نمی باشد و خاصیت چسبهای سرعتی در رویه شما قرار داده شده است. این تکنولوژی New Formula  می باشد که انحصارا در اختیار شرکت DONIC می باشد. محصولات تولید شده با تکنولوژی مذکور به عنوان پیشتازان این تکنولوژی محسوب شده و تال به حال هیچ شرکتی در دنیا نتوانسته محصولاتی به تنوع و کیفیت شرکت DONIC در این زمینه تولید کند. این شرکت توانسته تا به حال 11 نوع مختلف از این دسته رویه ها را برای بازیکنان مختلف با سبکهای بازی مختلف تولید کند

 

بعد از اجرای قانون جدید فدراسیون جهانی برای چسبکاری رویه ها فقط باید از چسبهایی استفاده کرد که حلال آنها آب می باشد. به این منظور دو نوع چسب مورد استافده قرار می گیرد.  چسبهای جامد که به صورت ورقه ای بوده و نیز چسبهای مایع غیر سرعتی. به خاطر داشته باشید که زمان لازم برای خشک شدن این چسبها 2 برابر چسبهای قبلی می باشد. نکته دیگر اینکه سری چسبهای جدید به صورت ثابت بوده و هیچ احتیاجی به تعویض چسب در طول مدت زمان استفاده از رویه ها نمی باشد.


بهتر است که قبل از چسبکاری، سطح چوب به کمک DONIC FORMULA LAQURE کاملا عایق بندی شود تا در صورت کندن رویه در زمان تعویض رویه آسیبی به سطح چوب نرسد و عمر چوب به طور قابل توجهی افزایش یابد.تکنولوژیDSS


 
تکنولوژی DSS

اسفنج GALLARDO SPEED و GALLARDO SOUND

ترکیبی از مواد طبیعی و مصنوعی است که توسط متخصصین ژاپنی و بر اساس جدید ترین تکنولوژی دنیا طراحی شده است. اسفنج طبیعی و مصنوعی معمولا به این علت با هم ترکیب می گردد که رویه خاصیت دینامیک تری پیدا کند. اگر نسبت اقدام این دو نوع اسفنج به طور مناسب انتخاب نگردد باعث می شود رویه خیلی دینامیک شود و از طرف دیگر ترد شود و از وسط ترک بخورد به همین دلیل انتخاب نسبت ترکیب مواد طبیعی و مصنوعی در ساخت اسفنج ها بسیار مهم است.

راز شرکت DONIC در سیستم جدید صدا

خاصیت ارتجاعی رویه افزایش یافته تا صدای رویه افزایش یابد. با افزایش خاصیت ارتجاعی صدا و قدرت رویه نیز افزایش یافته اما کنترل رویه به واسطه انتخاب هنرمندانه اسفنج همچنان در سطح بالایی قرار دارد و نتیجه رویه ای با عمر مناسب، صدایی لرزه افکن و سرعتی باور نکردنی


ماهیت اسفنج GALLARDO SPEED

مقداری از اسفنج GALLARDO SOUND سفت تر است. به دلیل سایز دانه های این رویه سرعت آن بیشتر است. دانه های اسفنج ریز تر است در نتیجه تعداد دانه ها در یک سطح مشخص بیشتر است. فضای بین دانه ها بسیار فشرده است و به همین دلیل اسفنج سفت تر است.

ماهیت اسفنج GALLARDO SOUND

لاستیک رویه مشابه رویه GALLARDO SPEED می باشد اما اسفنج آن متفاوت است. پس پیچ آنها مشابه است اما سرعت آنها متفاوت است. اسفنج آن نرمتر دارای دانه های درشت تر در نتیجه دانسیته کمتر و به همین دلیل سبک تر است. اما به دلیل فضای بین دانه های بزرگتر صدا بیشتر است.
  به دنبال تکنولوژی های Senso وImpus این بار Opticon استفاده از چند لایه به صورت ترکیبی، امتیاز انحصاری این تکنولوژی است.لایه هایی با کیفیت بالا مشخصات مختلف، ورقه ورقه روی هم قرار داده شده اند و چسبهای مختلفی با خواص مختلف و متفاوت جهت چسباندن این لایه ها بر روی هم استفاده شده است.این روش تولید تاثیر بسیار زیادی بر روی لایه ها دارد و یک ابتکارکاملا جدید و بکر است. در این تکنولوژی لرزشها و ارتعاشات ناشی از برخورد توپ با راکت کاملا حذف شده و تنها چیزی که شما حس می کنید لحظه ی دقیق تماس توپ با راکت است

ره آورد دیگر این روش نوین تولید افزایش مرکزیت چوب و بزرگتر شدن نقطه ی برخورد توپ با چوب به نام "Spot Sweet " نسبت به چوبهای معمولی است

(حتما بارها پیش آمده که توپ شما به دلیل اینکه به مرکز راکت برخورد نکرده به خارج رفته است و یا ضربه ی مناسبی به توپ نزده اید. دلیل آن لرزش و نیرویی است که از ضربه ی حریف به راکت و دست شما وارد می شود و چون توپ به مرکز راکت برخورد نمی کند تعادل راکت بر هم می خورد و بنابراین ضربه ی درستی به توپ زده نمی شود.در این تکنولوژی با افزایش پایداری چوب در محوطه ی بزرگتری از صفحه ی راکت این مشکل تا حد زیادی حل شده است و اگر حتی توپ به مرکز راکت هم برخورد نکند شما قادر به زدن ضربه ای مناسب هستید.چرا که در حقیقت ارتعاشت ناشی از ضربه ی حریف حذف شده و تعادل راکت در هنگام ضربه زدن به راحتی حفظ خواهد شد.)

 

در این تکنولوژی توپ مدت زمان بیشتری بر روی راکت می ماند و در نتیجه کنترل بازیکن بر روی توپ بیشتر است و ضربه ی بهتری را می تواند به توپ بزند.

Opticon چوبی با کنترل بالا و تسلط کامل بر روی توپ:

 

·   ترکیب لایه های مختلف با کیفیت عالی، کنترل بازیکن بر روی ضربات را افزایش می دهد، حتی اگر سرعت بازی و ضربات مدام در حال تغییر باشد.این تکنولوژی مدرن کنترل شما را با هر سرعتی که داشته باشید تضمین می کند. Opticonبازوی کمکی شماست.کنترل زیاد و سرعت مناسب در هر شرایطی از مزایای این چوب است.

·        افزایش مرکزیت ضربه در این چوب باعث افزایش کنترل بدون هیچ گونه کاهش در سرعت ضربات می شود.

·        با Opticon شما بر تمام قدرت خود مسلط خواهید شد، بدون اینکه یک ذره از آن را هدر دهید.

·        توازنی مناسب بین کنترل عالی و سرعت متغیر.

·   Opticon کلمه ی جادویی برای سرعتی است که فقط رویای آن را در سر دارید.شما می توانید به راحتی توپ را کنترل کنید  رقبای شما آرزو دارند به جای شما باشند.

·        هرگز این چوب را زمین نخواهید گذاشت زیرا  Opticon حداکثر کنترل و سرعتی شگفت انگیز دارد.

Opticon RS چوبی با حداکثر کنترل و تسلط و البته این بار با سرعت شگفت انگیز:

چوبهای سری Opticon دونیک ظرف مدت کمی به یکی از پرفروش ترین محصولات دونیک تبدیل شد. اکنون مدل حمله ای چوب Opticon نیز تولید شده، Opticon RS.

ساختار Opticon RS با نمونه ی معمولی Opticon یکسان است اما با توجه به ضخامت بیشتر این چوب و روکش balsa که بر روی آن است، Opticon RS سفت تر و سرعتی تر است. تکنولوژی و مزایای Opticon بدون هیچ تغییری وجود دارد.


 

                      تکنولوژی IMPULS دونیک

 

سالهای بسیاری است که شرکت دونیک با ارتعاشات و لرزشی که در راکتها بر اثر ضربات حریفان بوجود می آید درگیر است و تحقیقات بسیار زیاد و طولانی را در این زمینه انجام داده است و می دهد.

تکنولوژیهای Dicon و Senso اولین نتایج تحقیقات دونیک بود که منجر به تغییر و تحولی بزرگ در تولید چوبهای تنیس روی میز در تمام دنیا شد.در ادامه ی این پیشرفت مهندسین شرکت دونیک اقدام به طراحی ساختاری کرده اند که تمامی الگوهای موجود را بهینه کرده است. بهینه سازی نتیجه ای است که پس از آزمایشات زیاد که توسط بازیکنان طراز اول دنیا انجام شده، بدست آمده. تعداد این آزمایشات شاید از صدها نیز گذشته باشد.

نتیجه ی این طراحی ها و آزمایشات متعدد ظهور تکنولوژی بنام Impuls است. تکنولوژی ای که انقلابی در صنعت ساخت چوبهای مخصوص توپهای 40 mm محسوب می شود.

·        شتاب عالی

چوب 11 لایه! بعلاوه ی چسب مخصوص جهت متصل کردن این لایه ها که خاصیت فنری را به چوب می دهد. علاوه بر این لایه های هوایی که در وسط لایه های چوب محبوس می شود باعث افزایش خاصیت فنری می شود که در حقیقت این خاصیت فنری ناشی از کشش وارد بر لایه های مختلف است.این خاصیت فنری باعث افزایش سرعت و پیچ وارد بر توپ می شود.هرچه ضربه ی محکم تری وارد شود پیچ و سرعت توپ افزایش می یابد چرا که لایه ها بیشتر تحت کشش قرار می گیرند و در نتیجه خاصیت فنری بیشتر می شود و به همین دلیل سری چوبهای Impuls چوبهایی بسیار مناسب برای توپهای 40 mm هستند.

·        کنترل بی نظیر

لرزش ناشی از ضربه ی حریف بوسیله ی طراحی بی نظیر لایه ها(3 لایه ی بسیار نازک از beech و 5 لایه ی سبک از جنس balsa به همراه محفظه های حبس هوا) به طور کامل به سمت دسته ی راکت هدایت شده و بوسیله ی برشهای موجود در لایه ها از بین می روند. در حقیقت بازتاب این مسئله دریافتی نرم و راحت است و احساس دریافت توپ شما غیر قابل تصور است.

صدای هیجان انگیز

بازیکنا ن وقتی از چسبهای سرعتی استفاده می کنند صدای ضربه شان بوسیله ی این چوبها افزایش می یابد. به لطف محفظه های هوایی که در لایه های  balsa وجود دارد و لایه های beech که روی آن قرار دارد صدایی مناسب و هیجان انگیز با زدن هر ضربه ایجاد می شود.

(لایه های نازک و محکم beech در روی لایه های balsa باعث بوجود آمدن تله هایی برای حبس هوا در مرکز لایه های balsa می شود.


4 لایه از 5 لایه، لایه های مرکزی balsa بصورت مورب به یکدیگر چسبانده شده اند که با توجه به خاصیت این لایه ها تمامی لرزش ضربات به دسته و مرکز لایه ها هدایت می شود تا در آنجا از بین برود.


زدن ضربات مناسب با لرزش ناشی از ضربات حریف رابطه ی عکس دارد. به این معنی که هرچه لرزش بیشتر باشد ضربات مناسب کمتری زده خواهد شد.چرا که کنترل شما بر روی توپ کمتر خواهد شد. تکنولوژی Impuls لرزش ها را بطور چشمگیری نسبت به چوبهای قدیمی کاهش می دهد.)

از آنجایی که در این تکنولوژی لرزش و ارتعاش ناشی از ضربات، بوسیله ی هوای محبوس شده و برشها به مرکز و دسته منتقل می شود، شرکت دونیک با بررسی مهندسی ای که انجام داده شکل راکت را در این محصول تغییر داده تا همچنان این تکنولوژی پیشرو در بهینه سازی باشد.

 

 

 

                         تکنولوژی ABPراکتهای آماده


                                                                                       

سیستم جدید  ABPدونیک این امکان را به بازیکن میدهد که راکت خود را آنجور که دوست دارد در دست بگیرد و استفاده کند. لایه های فلزی در داخل دسته در 3 جای مختلف وارد شده و این لایه های فلزی می توانند در کسری از ثانیه تنظیم راکت در دست شما انجام می دهند. اگرفشار وارده به دسته به سمت بالا بیشتر باشد به کمک این لایه های هوشمند گرانیگاه راکت به سمت بالای راکت حرکت کرده و این باعث می شود که سرعت راکت افزایش یابد و راحت تر بتوان با آن حمله کرد. اگر فشار به پایین دسته وارد شود مرکز ثقل راکت به سمت پایین حرکت می کند و باز هم شما احساس راحتی می کنید. این تکنولوژی باعث شده که این  دسته از راکتها برای هر سن و سالی مناسب باشد. تجربه نشان داده هرگاه نیرو به بالای دسته افزایش یابد شما در حال حمله هستید و هرگاه نیرو به پایین دسته افزایش یابد شما در حال دفاع کردن هستید پس به کمک این تکنولوژی، راکت در هر حالت به کمک شما می آید تا امتیاز رالی به شما برسد

                                               

تکنولوژی AVSراکتهای آماده


                                                                                                                       
      

AVS AVSتکنولوژی جذب ارتعاشات می باشد که بوسیله شرکت دونیک ابداع شده است. کنترل را افزایش داده و ارتعاشات را کم کرده و انرژی حاصل از کاهش ارتعاشات را به سمت افزایش

قدرت ضربه هدایت می کند.